V podaljšanem bivanju v Sorici smo v decembru sodelovali pri projektu Christmas card exchange na eTwinningu. Cilj projekta je bil, da si sodelujoče šole izmenjamo po dve novoletni voščilnici, ki jih sami izdelamo in vanju zapišemo, kako v materinem jeziku voščimo vesel božič. Poleg našega podaljšanega bivanja, so v projektu sodelovale še šole iz Hrvaške, Španije, Romunije, Litve, Poljske in Slovaške. Učenci so z navdušenjem izdelovali voščilnice za učence iz drugih držav in komaj čakali, kdaj bodo dobili voščila v drugih jezikih. Tako so decembra v Sorico romala zanimive božične kartice z zanimivimi božičnimi voščili iz že omenjenih šol. Nekatera smo lahko prebrali, pri nekaterih pa smo si skoraj polomili jezike. Ko smo prejeli vso pošto, smo na zemljevidu pogledali, kje so države, iz katerih smo dobili voščila. Poslušali smo še špansko pesem pevca Joseja Feliciana Feliz navidad, saj smo iz Španije prejeli štiri voščila iz dveh šol. Nato so učenci lahko voščilnice odnesli domov.